Orędzie

Warszawa, 4 stycznia 2014 r.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczestnicy kampanii NieZaglosuje.pl,

w drugiej połowie listopada zaapelowaliśmy do parlamentarzystów o głosowanie przeciw szkodliwej ustawie, na mocy której 16 milionów Polaków zostanie wywłaszczonych ze swoich oszczędności zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych. W krótkim czasie poparło i zaangażowało się w nasze działania kilkanaście tysięcy osób.

Dzięki specjalnej aplikacji do posłów trafiło ponad 250 tysięcy maili, w których deklarowaliśmy, że w najbliższych wyborach nie zagłosujemy na polityków, którzy poprą te szkodliwe zmiany. Mimo to, większość posłów (232), jak i senatorów (57), zagłosowała za przyjęciem ustawy. Na stronie NieZaglosuje.pl znajdziecie pełną listę nazwisk tych parlamentarzystów. Pomimo poważnych zastrzeżeń konstytucyjnych, pod ustawą podpisał się Prezydent.

Dzięki Wam i Waszemu zaangażowaniu głos ludzi, którym nieobojętne są decyzje polityków, jest słyszalny w parlamencie, mediach tradycyjnych i społecznościowych oraz w codziennych rozmowach.

Politycy, którzy przegłosowali tę fatalną i łamiącą Konstytucję ustawę, liczą na naszą krótką pamięć i brak wytrwałości. Rzeczywiście, do tej pory często tak bywało i dlatego Konstytucja tak niewiele znaczyła. To z tego powodu mamy w Polsce tyle złego prawa. Nasza inicjatywa zmierza do tego, aby się temu skutecznie przeciwstawić. Wspólnie poszerzymy grono ludzi, którzy politykom psującym prawo mówią „nie”.

Liczymy na Wasze zaangażowanie w kolejne inicjatywy, o których będziemy na bieżąco informować. Patrzmy na ręce politykom, którzy jednym przyciskiem decydują o naszych sprawach Zostajemy w kontakcie poprzez profil NieZaglosuje.pl na Facebooku. Śledźcie i włączajcie się w nasze kolejne działania oraz zaproście do dyskusji swoich znajomych. Pokażcie, że obchodzi Was, jakie decyzje są podejmowane w naszym imieniu przez polityków oraz jakie są ich konsekwencje.

Hasło „Nie zagłosuję na polityka, który zagłosuje za niekorzystnymi propozycjami” pozostaje aktualne przy wszystkich kolejnych wyborach.

Inicjatorzy kampanii NieZaglosuje.pl

 1. Business Centre Club
 2. Forum Młodych Lewiatan
 3. Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR)
 4. Fundacja Forum Europejskie
 5. Fundacja Sapere Aude
 6. Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości
 7. Koło Naukowe Inwestorów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie
 8. Koło Naukowe Libertas et Lex Uniwersytetu Warszawskiego
 9. Koło Naukowe Public Relations WE Uniwersytetu Gdańskiego
 10. Koło Naukowe Rynku Kapitałowego INDEX Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
 11. Komitet Obywatelski ds. Bezpieczeństwa Emerytalnego (KOBE)
 12. Liberte!
 13. Projekt: Polska
 14. Ruch Społeczny Obrony Mieszkańców
 15. Stowarzyszenie KoLiber
 16. Stowarzyszenie Libertariańskie
 17. Stowarzyszenie Młodzi dla Polski
 18. Stowarzyszenie Młodzi Europy
 19. Stowarzyszenie zwykłe Forum Rdzawka
 20. Studenckie Forum Business Centre Club
 21. Studenckie Koło Naukowe Bankowości na UE w Poznaniu
 22. Studenckie Koło Naukowe Zarządzania w Sporcie, Szkoła Główna Handlowa